הובלות ולוגיסטיקה מה הקשר ביניהם?

הובלות ולוגיסטיקה 

תחום הלוגיסטיקה הולך ותופס תאוצה בשנים האחרונות והמודעות אליו הולכת וגוברת.
אחסנה ושינוע מטענים, עבודה על פי עקרונות בינלאומיים ואוניברסליים המיושמים במרכזים לוגיסטיים עצומים בכל רחבי העולם וקודים או שפה השמורה לתחום זה אשר ידועים עבור מי שלוקח חלק בעולם הדינמי והמרתק הזה.
נשאלת השאלה – איך התחום של הובלות מתקשר לעולם הלוגיסטיקה?
חשוב לדעת ששני תחומים אלה נושקים ואפילו חופפים זה לזה בנושאים רבים.
על מנת להבין את נקודות ההשקה צריך להבין יותר לעומק את עולם הלוגיסטיקה.

תחום הלוגיסטיקה כאמור חולש על נושאים כמו אחסנה, שינוע ושילוח של משלוחים ומטענים בעלי משקל ונפח גדולים. הובלות
חברות המציעות שירותי הובלות לכל מטרה יכולות לתת תמיכה בחברות של לוגיסטיקה כאשר יש צורך בשינוע או הובלה של מטענים לאחסנה או על מנת לשלוח אותם דרך נמלי הים והאוויר.
בנוסף, ניתן על ידי משאיות אלה להעביר את המטענים על פי הצורך בין מקום אחסנה אחד לאחר, להעביר מטען שזה עתה נחת או עגן אל הכתובת שבה הלקוח מבקש לקבל אותו עוד.
ישנן חברות הובלות רבות המציעות שירותים של שינוע והובלת מטענים על מנת להעניק ללקוחות את השירותים להם הם זקוקים.

חברות הובלות עוזרות ללוגיסטיקה

כמובן שהובלת דירות או משרדים אינה מקושרת באופן ישיר לתחום הלוגיסטיקה אך חברה שיש לה צי של משאיות בגדלים שונים בהחלט יכולה לתת מענה גם בתחום מעברי הדירה וגם בתחום של שינוע מטענים ממקום למקום.
כאשר מדברים באופן כללי על הנושא של הובלות הרי שאפשר להתכוון גם לתחום של הובלת תכולה של דירות וגם על הובלה של מטענים לוגיסטיים. גם תכולה של דירות יכולה להיות מועברת לאחסנה לטווח ארוך, בדיוק כפי שמטען לוגיסטי יועבר אל המחסן שבו הוא יישאר באחסון למשך זמן ממושך.

אולי יעניין אתכם לקרוא גם על שינוע מטענים לחברות גדולות

מכיוון שיותר ויותר אנשים מכירים כיום את תחום הלוגיסטיקה הרי שקל לקשר בקלות בינו לבין התחום של הובלות ולדמיים את המשאית הפורקת תכולת דירה כפורקת מטען ענקי בסמוך למסוף מטענים של נמל ים או אוויר.