שמאי מקרקעין ומודד מוסמך

מדוע כדאי להיעזר בשירותיו של שמאי מקרקעין ומודד מוסמך?

אם אתם רוצים למכור היום את הנכס שנמצא ברשותכם או אולי החלטתם להתחיל להשכיר את הדירה שזה עתה ירשתם, אתם חייבים להבין כמה באמת שווה הנכס. השאל היא איך קובעים זאת כי סתם ככה לצאת עם מודעות באינטרנט הדרושות סכומים מסוימים על הדירה זה לא צעד חכם. אומנם זה נכון שאתם יכולים לנסות לברר כמה עולים הנכסים באזור אך זה עדיין לא יהיה מספיק רציני ומדויק. לכן כדאי לחשוב על הזמנת שירותיו של שמאי מקרקעין ומודד מוסמך כי הוא יוכל לבצע עבורכם בדיקה יסודית של ערך הנכס ולקבוע מה השווי שלו.

מה משפיע על החלטת השמאי?

בין אם אתם מחפשים היום שמאי מקרקעין שזה עתה סיים את הלימודים בתחום ובין אם אתם מחפשים מודד מוסמך שמתפקד גם כשמאי, תוכלו להיות בטוחים שהשירות שתקבלו יהיה נרחב. בדרך כלל יש מספר אלמנטים שישפיעו על החלטתו של השמאי לגבי שווי הנכס והם:

  1. גודל הנכס והשטח שלו
  2. בדיקה משפטית שתכלול את התשובה לשאלה מי הבעלים החוקיים של הנכס?
  3. בדיקות שונות של היתרי בנייה
  4. בדיקות תכנוניות שמטרתן לקבוע מה מותר ומה אסור לעשות בנכס
  5. בדיקות הנדסיות שכוללות את השאלה מה מצבו הפיזי של הנכס

בנוסף לכל אלה, שמאי מקרקעין ומודד מוסמך בודק גם את הסביבה של הכנס ואת הגישה אליו. כלומר, האם הנכס נמצא בסביבה שנחשבת ליוקרתית? והאם כדי להגיע אליו צריך לעלות עשרות מדרגות או שיש מעלית שמקלה על ההגעה? האם יש גישה לנכים והם יש חניה?

איך לבחור שמאי מוביל

בין אם אתם נמצאים בצד של המוכרים ובין אם אתם חושבים לקנות נכס מסוים, חשוב להבין למקום שמאי מקרקעין ומודד מוסמך מטעמכם. השאלה היא איך לבחור את איש המקצוע שממנו תרצו להזמין שירות שכן לא חסרים שמאים מנוסים שלמדו את התחום לעומק. עם זאת, לא כולם יבטיחו לכם שירות מהיר, מקצועי וכמה שיותר מדויק ולכן אנחנו ממליצים לכם לברר מספר פרטים אודות השמאי. האם הוא עוסק בתחום מזה שנים? האם לקוחות אחרים שלו ממליצים עליו בחום כאדם אמין ומקצועי? חשוב לדעת שאתם מפקידים את משימת השמאות בימי איש מקצוע ישר שמכיר את התחום לעומקו כי להערכה שלו תהיה השלכה משמעותית ביותר. לכן שווה לעשות מספר בירורים ולבחור שמאי מנוסה ומודדך מוסמך.